Zobowiązania bez wychodzenia z domu stały się niezwykle atrakcyjne

Nie masz z czego zapłacić następnej raty? A może po prostu chcesz przeznaczyć te pieniądze na coś innego? Pierwszorzędnym rozwiązaniem dla Ciebie są wakacje kredytowe. Czym się charakteryzują?

rodzina
Wakacje kredytowe to możliwość oferowana przez instytucje finansowe, w których pobraliśmy pieniądze. Ich główna idea ma związek ze wstrzymaniem płatności raty kredytu – zwykle na okres jednego miesiąca. Niektóre banki dają możliwość odroczenia terminu regulacji rat nawet na pół roku, ale tylko w niekorzystnym dla klienta okresie, np. po narodzinach dziecka. Różnorodne są też reguły na temat częstotliwości wakacji kredytowych – jedne instytucje finansowe pozwalają klientowi na jednorazowy urlop od kredytu, inne zaś – dwukrotny, ale jedynie pod warunkiem pięcioletnich przerw. Nie warto w związku z powyższym pod wpływem chwili podejmować decyzji o takim rozwiązaniu, bowiem możemy się nim posłużyć przed tym jak naprawdę będzie nam potrzebne.
Pobierający kredyt powinien także wiedzieć, że bank może nie zezwolić na wakacje kredytowe, jeśli minione raty spłacane były nieterminowo, dlatego zawsze lepiej robić to regularnie. Co się dzieje z opuszczoną ratą? Niestety nie przepada. Kwota zostaje doliczona do reszty zobowiązania, podnosząc tym samym wysokość miesięcznej należności.
Jeżeli petent jest zainteresowany wakacjami kredytowymi, powinien poinformować o tym bank na co najmniej miesiąc wcześniej. Obsługująca nas instytucja finansowa nie pyta o powód odroczenia spłaty kredytu. Odpowiedź uzyskuje się przeważnie po dwóch tygodniach. Czasami banki wymagają uiszczenia stosownej opłaty za złożenie wniosku, w kwocie około 100 zł.
Wakacje kredytowe mogą być fenomenalnym rozwiązaniem na chwilowy oddech od comiesięcznych rat.
wyjątkowa restauracja
By wypatrzyć odpowiednie pożyczki bez sprawdzania BIK warto wejść na stronę www kredyt na dowód bez zaświadczeń, która przedstawia nowe spisy chwilówek za darmo. Prócz tego kredytobiorcy będą mogli od razu ubiegać się o pożyczkę nie przygotowując żadnych papierów.
umowa w podpisie